KT-LED32T8-72GC-840-D-CP Keystone T8s with 4000K
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
KT-XEW-34
UPC:
MPN:
KT-LED32T8-72GC-840-D-CP
Availability:
In Stock - unless otherwise indicated by stock status below
Minimum Purchase:
1 unit
Shipping:
Calculated at Checkout
  • Keystone KT-LED32T8-72GC-840-D-CP - Specifications
  • Keystone KT-LED32T8-72GC-840-D-CP - Wiring
  • Keystone KT-LED32T8-72GC-840-D-CP - Dimensions
  • Keystone KT-LED32T8-72GC-840-D-CP - Model
Out of stock
Description
keystone-logo-new.png
Keystone 32W T8 LED Lamp
This Keystone Type B Ballast Bypass LED T8 tube is 6ft. long and takes 120-277V input, generates 3400 lumens and 32W, and has a 4000K color temperature
View AllClose
Additional Information
Our Part No:
KT-XEW-34
Mfr Part #:
KT-LED32T8-72GC-840-D-CP
Manufacturer Material Code:
XEW-34
Lamp:
T8/T12 Replacement
Bulb Shape:
Linear
Feature:
Type B Ballast Bypass
Wattage:
32W
Lumens:
3400
Color Temp:
4000K
Voltage:
120-277V (Universal)
CRI:
>83
Lamp Footage:
6'
Dimensions:
L: 65.56", D: 1.12"