LEDINTA0700C210DO Advance Xitanium Constant Current LED Driver - 150W 700mA Dimmable
(5 reviews) Write a Review
SKU:
BSF-LEDINTA0700C210DO
UPC:
MPN:
LEDINTA0700C210DOM
Availability:
Discontinued by Manufacturer - Stock Limited to Quantity Shown Below
Shipping:
Calculated at Checkout
  • LEDINTA0700C210DO Advance Xitanium LED Driver - 150W 700mA Dimmable
  • LEDINTA0700C210DO Advance Xitanium - Specifications
  • Philips Advance Xitanium LEDINTA0700C210DO - Wiring
  • Philips Advance Xitanium LEDINTA0700C210DO - Dimensions
Description
advance-by-signify-xitanium.png
Advance Xitanium Constant Current LED Driver, 150W Max Power Output, Universal 120-277V Input, Fixed 700mA Output Current, 60-210V Output Voltage, Analog 0-10V Dimming 10-100%
Advance Xitanium 150W 700mA LED Driver
150W 0.70A 0-10V Isolated Dimming
  • Dimming Range: 0-10V, 100%-10%
  • Total Max Output Power: 150W
  • Input Voltage: 120 to 277 V
  • Output Current: 0.7 A
  • Total Output Voltage: 60-210
  • Isolation: Class 2
  • UL Damp and Dry
  • Operating Temperature: -40°~ 90°C
View AllClose
Additional Information
Our Part No.:
BSF-LEDINTA0700C210DO
Manufacturer Part No.:
LEDINTA0700C210DO
Manufacturer Material Code:
Brand:
Signify Advance Xitanium
Fixture Type:
LED
Driver Type:
Constant-Current
Input Voltage:
120-277V (Universal)
Max Output Power:
150W
Max Output Current:
700mA
Output Current Factory Setting:
700mA
Max Output Voltage:
210V
Dimming:
Analog (0-10V)
Product Data Sheet:
See PDF Link Provided
Location Rating:
Dry/Damp
Dimensions:
9.45"(L) x 2.35"(W) x 1.47"(H) Mounting Center 9.00"
UL Class:
Class 2
Features:
Warranty:
Manufacturer's 5 Year
Case Size:
10
View AllClose
5 Reviews
  • 4
    150W Driver