CAP/MH175 Oil Filled Capacitor
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
49120
MPN:
CAP/MH175
Availability:
Discontinued by Manufacturer - Shipping Name Brand Replacement
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
GLOBAL Oil Filled CAPACITOR HID Metal Halide (MH) 175 Watt 10MFD 400V 1 Lamp
View AllClose
Additional Information
Our Part No:
49120
Weight:
No
Mfr Part #:
CAP/MH175
Warranty:
1 Year Limited
Lamp:
175W HID Metal Halide MH
Dimensions:
2.75" x 1.91" x 2.91"
Product Data Sheet:
Fixture Type:
HID Metal Halide MH Capacitor
Case Size:
ea
Operates:
175W M57