DLC12SWUZDLCCT TCP 12" LED Down Light Module Lens - 18W/23W/30W 2376-3718L Matte Silver 30/35/40K
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
TCP-DLC12SWUZDLCCT
UPC:
MPN:
DLC12SWUZDLCCT
Availability:
In Stock - unless otherwise indicated by stock status below
Minimum Purchase:
1 unit
Shipping:
Calculated at Checkout
Out of stock
Description
kt-smartloop.png
TCP LED Down Light Module with Lens, 18W/23W/30W, 2376-3718 lumens, 12" fixture length, Matte Silver finish, 120-277V (Universal) color temperature
TCP 18W/23W/30W 12" LED Down Light Module
View AllClose
Additional Information
Our Part No:
TCP-DLC12SWUZDLCCT
Mfr Part #:
DLC12SWUZDLCCT
Brand:
TCP
Lamp:
LED Down Light Module
Wattage:
18W/23W/30W
Lumens:
Color Temp:
3000K/3500K/4000K
Voltage:
120-277V (Universal)
Dimming:
Yes
Bulb Life:
50000 Hours
CRI:
80+
Regulatory Qualifications:
CULus Listed, RoHS Compliant
Warranty:
Manufacturer's
Finish:
Matte Silver
Dimensions:
13" MOL x 9.5" MOD, 11" Lamp D
Features:
Lens
Case Size:
1
Fixture Length:
12"
Equivalent:
125W