VIM060W-12 ERP Power Constant Voltage Driver - 60W 12V
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ERP-VIM060W-12
MPN:
VIM060W-12
Availability:
In Stock - unless otherwise indicated by stock status below
Shipping:
Calculated at Checkout
Out of stock
Description
erp.png
ERP Power VIM060W-12 Constant Current LED Driver, 60W Max Power Out, Universal 120-277V Input, Fixed Output Voltage 12Vdc, Output Current 5000mA Max
ERP Power 60W 12V Constant Voltage LED Power Supply
  • Power 60W AC DC Converter
  • Input Voltage: 120-277VAC, Output Voltage: 12Vdc
  • Current Output: Max current of 5000mA
  • IP20 Rectangular Metal case
  • Class 2 power supply
View AllClose
Additional Information
Our Part No.:
ERP-VIM060W-12
Manufacturer Part No.:
VIM060W-12
Brand:
ERP Power
Fixture Type:
LED
Driver Type:
Constant-Voltage
Input Voltage:
120-277V (Universal)
Max Output Power:
60W
Max Output Current:
5000mA
Max Output Voltage:
12V
Output Voltage Range:
0-12V
Dimming:
Non Dimming
Product Data Sheet:
See PDF Link Provided
Location Rating:
Dry/Damp
Dimensions:
6.79 L x 1.31" W x 0.95" H"