XI150C070V210CNF1 Advance Xitanium LED Driver - 150W 700mA Dimming
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
BSF-XI150C070V210CNF1
UPC:
MPN:
XI150C070V210CNF1
Availability:
Discontinued by Manufacturer - Stock Limited to Quantity Shown Below
Shipping:
Calculated at Checkout
Bulk Pricing:
Buy in bulk and save
  • XI150C070V210CNF1  Advance Xitanium - Specifications
  • XI150C070V210CNF1 Advance Xitanium - Wiring
  • XI150C070V210CNF1 Advance Xitanium -  Dimensions
  • Advance Xitanium Models Explained
  • Signify Advance Xitanium
Description
advance-by-signify-xitanium.png
Advance Xitanium Constant Current LED Driver, 150W Max Power Output, Universal 120-277V Input, 700mA Fixed Current Output, 60-210Vdc Output Voltage, 0-10V Analog Dimming, Damp/Dry Location Rated
Advance Xitanium 150W 700mA Power Supply
  • Total Power: 150 Watts Max
  • Current Output 700mA
  • Input Voltage: 120-277 Vac
  • Output Volts 60-210 Vdc
  • Dimmable Analog 0-10V, 10%-100%
  • UL Damp and Dry
View AllClose
Additional Information
Our Part No.:
BSF-XI150C070V210CNF1
Manufacturer Part No.:
XI150C070V210CNF1
Manufacturer Material Code:
Brand:
Signify Advance Xitanium
Fixture Type:
LED
Driver Type:
Constant-Current
Input Voltage:
120-277V (Universal)
Max Output Power:
150W
Max Output Current:
700mA
Output Current Factory Setting:
700mA
Max Output Voltage:
210V
Dimming:
Analog (0-10V)
Product Data Sheet:
See PDF Link Provided
Location Rating:
Dry/Damp
Dimensions:
9.5"(L) x 2.35"(W) x 1.49"(H)